Günümüz gençlerinde şuanda yaygın olarak yayılan internetten para kazanma isteği gittikçe artıyor. Bununla birlikte birçok yöntemden bir tanesi olan web sitesi kurarak para kazanmak isteyenler ve bu alana tüm harçlığını yatıran ancak 2 gün sonra pişman olan  arkadaşlar için basit bir yönerge hazırlamak istedim arkadaşlar. Aşağıda gördüğünüz adımları uygulayarak sizde doğru kararları verebilirsiniz.

İlk olarak bu işe hemen işe başladığınız hafta içinde para kazanmaya başlarım , para kaldırırım gibi düşünceler ile başlıyorsanız çok yanlış yoldasınız. Çünkü sıfırdan bir web sitesi açmak ve onu para kazanmak için belli bir seviyeye çıkarmanız gerekir. Tabiki bu olayın hızı çalışmalarınıza ve emeğine göre değişir ama hemen para kazanmak ihtimaliniz 0 gibidir.

İkinci olarak yapmamız gereken şey bu web sitesi işini gerçekten yapabilirmiyim, yeterli bilgim ve deneyimim varmı bunları kendinize sorun. Eğer yeterli bilgi ve deneyiminiz yok ise hemen domain ve hosting almanızı kesinlikle önermiyorum.

Peki ne yapmalıyız ?

Hemen pes etmeyin tabikide ,  bundan sonra yapmanız gereken kendinize kendimi nasıl geliştirebilirim ve bu işi öğrenebilirim diye sormak olsun.

Bu konuda size vereceğimiz bazı tavsiyeler var , ilk olarak blogger.com altyapısını kullanarak siteadınız.blogspot.com adında bir site açabilirsiniz. Bu site tamamen bedavaya kurulabilir. Şahsen kendim ilk olarak bu web sitesini blogspot ile açmıştım. Daha sonra ise .com olarak tekrardan düzenledim. Blogger ın birçok teması,kolay kontrol paneli gibi birçok güzel özelliği bulunmaktadır.

Ancak ben script ler ile çalışacağım wordpress kullanacağım diyorsanız wordpress.com uzantılı bir web siteside açabilirsiniz. Bu sitede bedavaya gelecektir ancak pek tavsiye etmiyorum.

Scriptler ile çalışıp denemeler yaparak kendini geliştireceğim derseniz ise dot.tk sitesi üzerinden bedava siteadı.tk şeklinde isim alabilir , hostinger firmasındanda ücretsiz hosting alarak kendi özel amaçlı sitenizi açabilirsiniz. Ancak bunu sadece kendinizi geliştirmeniz amaçlı olarak kullanmanızı öneriyorum. Çünkü ücretsiz olarak aldığınız her hosting anında kapanabilir ve ücretsiz olarak aldığınız alan adınızı elinizden alınabilir.

Üçüncü olarak hedeflerimizi ve amaçlarımızı belirlemeliyiz.

Örnek olarak ,

Ne konuda bir site açmalıyım ? İsmi ne olacak ? Hangi türde yazılar paylaşmalıyım ? Hangi altyapıyı kullanmalıyım ? (Blogger,Wordpress vb)

Ve en önemli soru , Yaptığım Bu Çalışma İnsanların Dikkatini Çekermi ?

Bu soruları tek tek kendinize sormalı ve cevaplarda kesin cevaplara sahip olmanız gerçekten çok büyük bir önem arz etmektedir.Aksi taktirde yaptıklarınız başarısızlıkla sonuçlanabilir.

Şimdi ise son adıma gelelim , bu iş için yeterli bilgi ve cevaplara eriştikten sonra kendi sitenizi açmadan önce mutlaka kendinize bir ortak bulmanızı öneriyorum. Ancak bu arkadaşınız ile bir geçmişiniz ve ona güvenebilmeniz için bazı sebepleriniz olmalı aksi taktirde ilerleyen zamanlarda durumlar karışabilir.

Ve son bir şey daha , Deneyim ?

Deneyim kazanmak bir işe kendiniz başlamadan önce başkasının yanında çalışmaktır arkadaşlar, gerçekten hayattan örnek olarak kimse çırak olmadan kalfa olmadan usta olamaz ! Bu yüzden direkt usta olmaya çalışmayın. Gerekli bilgi birikimine sahip olduktan sonra mutlaka biraz başka insanların web sitelerinde yazarlık gibi çeşitli görevler üstlenin. Emin olun bu sizin çok iyi olacaktır. Çünkü o çalıştığınız yerlerde kendinizi insanlara tanıtabilir ve kendi çevrenizi oluşturabilirsiniz. Böylece kendi sitenizi açtığınızda sitenizin reklamını yapmaya gerek kalmaz çünkü insanlar zaten sizi takip ettiği için yeni sitenizede kolaylıkla alışacaktır.

CEVAP VER