Combofix Full Indir

ComboFix Nedir ?

Combofix yazılımı ile bilgisayarınız ı açtığınızda çalışmaya başlayan bir türlü kaldırmadığınız ,sisteminizdeki birçok ayarı değiştiren, sisteminizde güvenlik açıkları yaratan ve size bir çok şekilde reklam gösteren virüsleri bu araç ile rahatça kaldırabilirsiniz. 

ComboFix Nasıl Kullanılır ?

Programı kullanmak için öncelikle bilgisayarınızda çalışan programları kaldırın.

Programı kurup çalıştırdıktan sonra öncelikle program kendi sunucularına bağlanacaktır. Bu sırada siz hiçbir işlem yapmamalısınız.

– ‘Disclaimer of warranty on software‘ uyarısı sizin yazılımın yüklenmesini kabul edip etmediğiniz anlamına geliyor. Devam etmek için ‘EVET’i tıklayın.

– Warning!! uyarısıyla karşılaşırsanız bilgisayarınızda yüklü olan antivirüs programını devre dışı bırakmanız gerektiğini söylüyordur. NOD 32 ya da Kaspersky gibi bir antivirüs programı kullanıyorsanız, Combofix’in taramasına devam etmesi için o programlarınızı devre dışı bırakmalısınız.

– Sonrasında program kendi yedeğini alacak. Çok fazla sürmeyen bu işlemde beklemeniz gerekiyor.

combofix_kullanimi

 

– Mavi pencerede yazan Scanning for infected files  metnini gördüğünüzde 10 dakika kadar beklemeniz gerekecek. Çünkü program bilgisayarınızdaki kötü yazılımları tarıyor…

– C:/Windows/System32/calc.exe yazısını gördüğünüzde işlemin sonuna geldiniz demektir. Çok az daha sabrederek bu kısmı da atlatabilirsiniz.

– Preparing Log Report. Do not run any programs until ComboFix has finished mesajı Combofix.txt metin dosyasının hazırlandığını söylüyor. Bu aşamadan sonra programın taramasında hangi programların zararlı olduğunu Combofix.txt metin dosyasından görebilirsiniz.

CEVAP VER